Ünlü Finans Şirketinin İki Yöneticisi Gözaltına Alındı! 10 Milyar Dolar Talep Ediliyor

Nijerya’da faaliyet gösteren kripto para borsası Binance’in iki üst düzey yöneticisi, yasadışı finansal faaliyetlerle ilgili suçlamalarla gözaltına alındı.

GÖZALTI İDDİALARI

Haberler.com’un haberine göre son iki haftada, Binance’in Amerikalı yöneticisi Tigran Gambaryan ve İngiliz-Kenyalı Nadeem Anjarwalla, Nijerya’da yasadışı finansal faaliyetlerle suçlanarak gözaltına alındı.

YASADISI FAALİYET İDDİALARI

Nijerya yetkilileri, iki yöneticinin ülkede yasadışı finansal kazanç sağlamakla suçlandığını ve pasaportlarına el konulduğunu açıkladılar. Binance’den gelen iddialara göre, iki yönetici Nijeryalı yetkililerle iş birliği içinde, güvenlikleri ve aileleri için destek talep ediyor.

SÖZ KONUSU TAZMİNAT

Nijerya hükümeti, Binance’den iddia edilen yasadışı faaliyetler nedeniyle en az 10 milyar dolarlık tazminat talep ediyor.

BİR YETKİLİNİN AÇIKLAMASI

Bir Binance yetkilisi, Gambaryan ve Anjarwalla’nın durumu hakkında detaylı yorum yapmaktan kaçınırken, iki yöneticinin de yüksek profesyonellik standartlarına sahip olduğunu ve şirketin onlara destek olmaya devam edeceğini ifade etti.

DÜZENLEYİCİ İNCELEME

ABD’de de düzenleyici kurumlar tarafından incelenen Binance, Nijerya’da da benzer soruşturmalarla karşı karşıya. Nijerya Merkez Bankası yetkililerine göre, Binance’in geçen yıl ülkede 26 milyar dolarlık kaynağı belirsiz fon transferine aracılık ettiği iddia ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x