Borsanın Teknoloji Devi 320 Milyon Liralık İş Anlaşmasını Duyurdu. Pilot Olarak Türkiye’de İlk Defa Uygulanacak

Yeo Teknoloji ile İskenderun Enerji arasında 9.9 milyon dolarlık sözleşme imzalandı.

Şirketten KAP’a yapılan açıklama şu şekilde:

“Şirketimiz ile İskenderun Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş. (İSKEN) arasında Sugözü Enerji Santrali sahasına, 2. Faz Hibrit Güneş Enerjisi Santrali Kurulumu, Mühendislik, Tedarik ve Yapım İşleri kapsamında bugün (18/03/2024) sözleşme imzalanmıştır. Sözleşme bedeli 9.900.000 USD (Dokuzmilyodokuyüzbin Amerkan Doları)’dır.

Proje kapsamında değişik bitki türlerinde Agrifotovoltaik uygulamaları da yapılacaktır. Pilot olarak Türkiye’de ilk defa farklı bitkilerde uygulanacak olan ve tarımsal uygulamalarda yol gösterici olması hedeflenen Agrifotovoltaik uygulamalar bilimsel metotlarla çalışılacaktır.

İşbu açıklamamız ile açıklamamızın İngilizce çevirisi arasında herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.”

OCAK AYINDA SERMAYE ARTIŞINA GİTMİŞLERDİ

SPK 3 Ocak tarihli kararında Yeo Teknoloji Enerji ve Endüstri AŞ’nin kayıtlı sermaye tavanını 100.000.000 liradan, 2.600.000.000 liraya çıkarma ve kayıtlı sermaye tavanı süresinin 2028 yılı sonuna kadar uzatılması taleplerini onayladı. Yeo Teknoloji’den yapılan açıklamada, kayıtlı sermaye tavanındaki artışa dair esas sözleşme değişikliğinin, ilk genel kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulacağı bildirildi. Kaynak: Yeo Teknoloji sermaye tavanını 2,6 milyar liraya çıkarıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x